LICEUM WOJSKOWE:
-realizujemy program szkolenia opracowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla klas wojskowych, przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu. - szkolenie obejmuje: strzelectwo, pierwsza pomoc, taktyka zielona i czarna, łączność i inne
- zdobędziesz wiedze z zakresu przedmiotów ogólnokształcących z matura oraz szkolenia wojskowego czyli: wiadomości o państwie, siłach zbrojnych , symbolach państwowych i wojskowych działalności sił zbrojnych RP w warunkach pokoju, kryzysu i wojny, zasady i sposoby zachowania zdolności bojowej, nawigacja, terenoznawstwo, szkolenie medyczne a także podstaw psychologii.
-Zajęcia odbywają się w oparciu o obiekty sportowe tj. strzelnice , ośrodek sprawności fizycznej i teren do działań taktycznych(poligon i inne).
Szkoła prowadzi dodatkowo:
- współpracujemy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Państwową Strażą Pożarną, LOK i Starostwem Powiatowym w Żywcu, -talent strzelecki można rozwijać w Uczniowskim Klubie Strzeleckim w Żywcu Moszczanicy
- w okresie kształcenia można zdobyć: patent strzelecki, uprawnienia operatora łączność uprawnienia płetwonurka, uprawnienia żeglarskie.