Prelekcja „Polskie drogi do Niepodległości 1914-1918”

27 marca uczniowie klasy I i II wojskowej wzięli udział w prelekcji Ryszarda Mozgola, Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach. Zorganizowane przez Panią Joanną Paciechę spotkanie wpisuje się świetnie w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wystąpienie Pana Ryszarda Mozgola spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów przybyłych na prelekcję do Dworku Kępińskich w Moszczanicy.
Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Andrzej Widzyk Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Żywcu.
Nie bez powodu wykład odbył się w tak symbolicznym miejscu, jakim jest XIX- wieczny Dworek Kępińskich, w którym Józef Piłsudski spędził swój ostatni urlop.
Pan Mozgol przedstawił młodzieży trudny proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości, prezentując także interesujące wątki historyczne istotne dla kształtowania się państwowości naszego kraju.
Dziękując za udział w prelekcji gość z katowickiego oddziału IPN podkreślił również jak ważny jest lokalny charakter obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.